Akademik Bölümler / Program

KAVAKLI ANADOLU LİSESİ’NE giren öğrenciler 9,10,11 ve üniversite hazırlık olmak üzere haftalık 6 saat matematik dersi alırlar.Bunun amacı; ilköğretimde almış olduğu cebir, geometri kavramlarını pekiştirip üzerine MEB müfredatına uygun konuları işleyerek üniversite alt yapısını oluşturmaktır.

9.SINIF

– Haftada 6 saat matematik dersinin yanı sıra uygulama ek dersleri konularak soru çözüm tekniklerini geliştiriyoruz. Üstün yetenekli öğrenciler için matematik kulüpleri kurularak onları bilime daha fazla yakınlaştırıyoruz.Ayda bir yapılan her deneme sınavını takip eden ilk derste sınav soruları çözülerek eksikleri tamamlıyoruz.

10.SINIF

– Haftada 6 saatlik matematik dersinin yanı sıra birebir derslerle eksik tamamlama çalışmaları yapıyoruz. Matematik kulübü bünyesinde çalışmalar devam ederken tüm öğrencilerin ilerlemelerini takip ediyoruz.

11.SINIF

– Haftalık 6 saat matematik dersinin yanı sıra üniversite sınavına yaklaşan öğrencilerimize erken deneyim kazandırıp 12. sınıfa daha iyi hazırlamak amacıyla hafta sonları cumartesi sabah ek TYT dersleri konularak çalışmalar yapılır.Hafta sonu yapılan deneme sınavlarıyla da öğrencileri sınav sistemine alıştırarak ve soru çözümünde taktiksel hız kazandırıyoruz. Her deneme sınavını takip eden ilk derste sınav soruları çözülerek eksikleri tamamlıyoruz.

12.SINIF

– Haftalık 6 saat matematik dersinin yanı sıra ; konu tekrar çalışmaları yapılarak konun pekiştirilmesi Ölçme , Değerlendirme kısmında süreye tabi olan öğrencilerin matematikte hızlarını geliştirmek amacıyla uygulama dersleri , akılda kalıcı pratik ve çözümler üzerinde çalışıyoruz. Bunun dışında soru çözüm saatleriyle öğrenciyi sınava eksiksiz bir şekilde hazırlayarak başarılı sonuçlara imza atıyoruz. Ayda bir yapılan her deneme sınavını takip eden ilk derste sınav soruları çözülerek eksikleri tamamlıyoruz.